Sabırlı ol yeter…

Hayat bizi nereden nereye getiriyor… Bir şeyin olmasını beklerken olmaması gibi. Daha dün belki olmayacak şeyler için üzülüyorsun, İçine kapanıyorsun yada ne bileyim dış dünyadan kopuyorsundur.. Kısaca istediğini elde edemeyince hayattan bağını koparmak istiyorsun. Belki de yapıyorsun. İçine kapanıyorsun yada Bir şeylere bağlanma hissin oluyor. Mesela kitap okumayı seven oluyor, kitaplara bağlanıyor yada müzik dinlemek.. Bunun örneklerini çoğaltmak kolay tabi ki. Ondan demek istediğim o kadar da büyütmenin bir manası yok. Hayatı akışına bırakmak lazım. İstediğin şey olmuyorsa belki en güzeli olacak. Belki de beklenmedik bir anda öyle bir şey olur ki, hayatta olmanın sevincini yaşarsın. Hayatına yön vermene bile yardımcı bile olur..

Aslında bir nevi umutlu olmak lazım. Umudunu kaybetmemek lazım. Çünkü öyle güzellikler vardır ki ben geliyorum demez, kapını bile çalmaz. Tak diye önünde belirir. Hayat bu ne zaman, nerede ne olacağı belli değil ki..

Umudun içine de sabır bırakacağım tabiki, sabırlı olmak şart. Tüm gittiğin gideceğin yolda sabırlı olmalısın ki umudun hep taze kalsın. Taze olan umutla da olmayacak şeylerin yanında bile daha güçlü kalacaksın. Kendine inanacaksın bu olmadıysa en güzeli olacak diyeceksin. Hayat bizi nereden nereye getiriyor.. Bir kapı açılacak sen o kapıdan adımını attığın anda hayatın değişecek, sen bile değişeceksin. Buna tüm gücünle inan ki umudun bitmesin, sabrın tükenmesin ve en önemlisi inancını kaybetmeyesin.

Total
0
Shares
2 yorum
  1. Evet ben de sana katılıyorum Mihriban.Hayatta hırs yapmamak,olmadığında vardır bunda da bir hayır diye devam etmek gerekli.Sevgiler.

    1. Çok teşekkür ederim Gülender hanım. Kesinlikle dediğiniz gibi bazı konularda hırs yapmak doğru olmadığı gibi, olmamasında da bir hayır aramak gerekir.😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Whatsapp’a Mecbur Muyuz?

Next Post

Nerede kalmıştık?

Related Posts