Sen de başarabilirsin

Bakıyorum da çoğu insan bir yola çıkıyor ve emek vermeden ya yolunu değiştiriyor ya da olduğu yerde yaşamaya devam ediyor. Hayalini kuruyor ama başarmak için çabalamıyor. Sanıyor ki hayalini kurduktan sonra her şey kendiliğinden olacak. Bir sihirli değnek istediğini gerçekleştirecek gibi… Ama zaman geçince farkına varmaya başlıyor bazı şeylerin. Zaman geçmiş ama kendisi aynı yerde. Ya hayalleri? Puff… Sonrası? Böyle hayat mı olur, ne kadar şanssız bir insanım falan filan…

İnsan kaderini kendi belirliyor aslında. İlerde keşke veya iyi ki diyeceği hayatı şimdiden seçiyor. Sizde geç olmadan buna karar vermelisiniz. İlerde iyi ki mi demek istersiniz yoksa keşke mi? O sümüklü, çirkin ya da gerizekalı dediğin insanlar bunu başardı peki ya sen neden başaramayasın? Ah unutmadan bir hatırlatma “Zaman sudan hızlı akıp gidiyor.” Bir bakmışsınız yarın yaparım dediğiniz günün üstünden yıllar geçmiş… Bu yüzden bir şeyleri ertelemeyi bırak. O an bu an. Yapacaksan şimdi yapacaksın, sonrası yok. Senin hayallerin var. Yaşamayı istediğin bir hayat var. Hayal kurmak yetmiyor. Hayalini destekleme zamanı. Sızlanman, acı çekmen kimsenin umrunda değil. Hayal senin, hayat senin ve sen bunları başarabilecek tek kişisin. Daha önce verdiğin sözleri unut ve kendine yeni bir söz ver. İstediğini elde etmeden pes etmek yok. Acısıyla, tatlısıyla o hayal gerçekleşecek!

Total
0
Shares
1 yorum
  1. Evet sadece hayallerimiz, hedeflerimiz için var olmayı bilmemiz gerektiği zamanla anlayıp yola devam eder olduk. Hiçbir şey için geç değil. Tabiki bunu da zamanla ve yapamazsın dediğimiz insanların başardığını görünce anlaya bildik. İnanıyorum ki hayallerim ve hedeflerim için emek harcarsam ve elde edersem onları işte o zaman mutlu olabilmeyi de öğrenmiş olurum.. Umut verici sözler söyleyip uygulamalıyız.. Ben de başarabilirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Popüler mi hemen linç edelim (!)

Next Post

Elveda hayal kırıklıklarımız…

Related Posts