İnsan Anladığı ve Anlaşıldığı Yürekte Çiçek Açar

maliasik 0 532

     Hepimizin etrafında sayısızca insan var. Tanıdık veya tanımadık hiç fark etmez. Peki bu insanların ne kadarı bize dokunabiliyor?

     Sohbet ettiğimiz, hakkında bir şeyler düşündüğümüz, hoşlanmadığımız ve hiçbir düşünceye sahip olmadığımız insanlarla dolu hayatımız. Bazen herkes, bazen arkadaş, bazen de dost veya sevgili gibi ayrımlar yapabiliyoruz. Dost veya sevgili ayrımını yaptığımız insanların hayatınızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu hiç ummadığınız bir insan sayesinde fark edebiliyorsunuz. Düşünsenize çok sevdiğiniz bir dostunuz veya sevgiliniz var. Ona bağlısınız, sürekli mesajlaşıyor, birbirinizi arıyor veya buluşuyorsunuz. Buraya kadar tamam. Bambaşka bir ortamda hiç ummadığınız bir insan çıkıyor karşınıza. İçinizden değil konuşmak, merhaba bile demek gelmiyor. Bir şekilde günler içerisinde merhaba ya da farklı bir konudan aranızda ufak bir sohbet ortamı oluşuyor. Konuşmaya başladığınızı bile fark etmeden sürekli birlikte bir şeyler yapmaya başlıyorsunuz. Saatler, günler, haftalar derken bir bakıyorsunuz ki aklınıza gelen insan, konuşmak istediğiniz, birlikte bir şeyler yapmak istediğiniz insan sevgiliniz veya dostunuz değil o insan oluyor. Eskisi gibi dostunuza veya sevgilinize hızlı cevap vermiyor, onunla görüşmeye devam ediyor ama başında tanışmayı bile ummadığınız belki de kötü fikirlere sahip olduğunuz o insanla sürekli vakit geçirmekten, sadece onu düşünür hale geliyorsunuz. Bu beklenmedik bağ, zamanla daha derinleşiyor. İlk başta sadece birkaç kelimelik sohbetlerle başlayan ilişki, giderek daha fazla duygusal boyut kazanıyor. Bu insanla geçirdiğiniz her an, sizin için özel bir anlam taşıyor. Onunla paylaştığınız güzel anılar, diğer ilişkilerinizden farklı bir şekilde yüreğinizde çiçek açmaya başlıyor.

     Sevgiliniz veya dostunuzla olan ilişkinizdeki değişiklikleri fark ediyorsunuz. Belki bazen onlara daha az vakit ayırıyor, bazen de onlara karşı daha uzak hissediyorsunuz. Bu durum sizi endişelendirebilir, ama içten içe bu yeni insanın size getirdiği mutluluk ve enerjiyi de göz ardı edemiyorsunuz. Bu karmaşık duygusal yolculuk sırasında, hayatınızdaki bu iki önemli insan arasında bir denge kurmaya çalışıyorsunuz. Sevgiliniz veya dostunuzla olan bağlarınız geçmişten gelirken, bu yeni insanla yaşadığınız bağlantı şimdiye odaklanıyor. Her iki ilişkiyi de sürdürmek zor olabilir, ama her iki insanın da sizin için özel bir yeri olduğunu kabul ediyorsunuz.

     Sonunda, içten gelen duygulara kulak veriyor ve bu yeni ilişkinin tadını çıkarıyorsunuz. Hayatınıza beklenmedik bir şekilde giren bu insan, yüreğinizde çiçek açan özel bir bahar rüzgârı gibi kimsenin size dokunamadığı şekilde dokunabiliyor. Kimsenin hissettiremediği, başkalarının yanında çıkartamadığınız o gizli özelliklerinizi ortaya çıkartabiliyor. O zaman anlıyorsunuz aslında yanınızda olan insanların düşündüğünüz kadar önemli olmadığını, size hissettirdiklerinin sıradan değerlerden ibaret olduğunu. Sizi siz yapamadığını. Dolayısıyla etrafınızdaki insanlar hakkında hiçbir zaman kötü düşünmeyin. Kimin ne olacağını, hayatınıza nasıl bir etki edeceğini ve hayatınızda ne kadar yer kaplayacağını bilemezsiniz. Unutmayın ki insan anladığı ve anlaşıldığı yürekte çiçek açar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Aşağıdaki bilgileri doldurarak yorum bırakabilirsiniz.